مقدمه

در لین مقاله به معرفی بهترین شهرهای قبرس شمالی خواهیم پرداخت تا شما در تصمیم گیری بهتر برای خرید خانه و اقامت در این کشور زیبا یاری نماییم.

در سال‌های اخیر، قبرس شمالی به مقصد بسیار محبوبی برای مهاجرت مخصوصا میان ایرانیان تبدیل شده است. بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل دانشگاه‌های کشور قبرس را انتخاب می‌کنند. همچنین کشور قبرس برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک نیز کشور مناسبی است.

زندگی در قبرس به علت هزینه‌های مقرون به صرفه و همچنین اقتصاد رو به رشد و توسعه، بسیار پرطرفدار است. همچنین دانشگاه‌های این کشور از اعتبار بین‌المللی برخوردارند.

تعداد زیادی شهر مدرن و مرفه در جمهوری قبرس شمالی وجود دارد. موسسه آسمان قبرس قصد دارد در ادامه‌ی مقاله به بررسی این شهرها بپردازد تا شما بتوانید بهترین شهرها برای خرید ملک، کار و ادامه تحصیل انتخاب کنید. پس با ما همراه باشید.

معرفی کوتاهی از قبرس شمالی

قبرس شمالی یک خط ساحلی دارد که توسط کوه‌های کارینا احاطه شده است. دامنه‌ی این کوه‌ها دارای روستاهای کوچکی هستند و چشم‌اندازها و سواحل باشکوه مدیترانه‌ای در بردارند.

مردم بومی قبرس شمالی که اکثرا ترک زبان هستند، رفتاری بسیار دوستانه و خونگرم دارند. این کشور طبیعتی بکر و هوایی پاکیزه دارد. جمعیت این کشور پایین است و به همین دلیل شلوغی در خیابان‌ها به ندرت دیده می‌شد. خط ساحلی طولانی و آفتاب زیبا باعث شده تا این کشور توریست‌پذیر و همچنین مقصد بسیاری از مهاجران باشد.

هزینه‌های زندگی، خرید ملک و تحصیل در قبرس شمالی از بسیاری از کشورهای مجاور آن پایین‌تر و معقول‌تر است. حتی فرزندان شما این امکان را دارند که به طور رایگان در این کشور تحصیل کنند. پس از پنج سال زندگی در قبرس شمالی این امکان برای شما و خانواده‌تان وجود خواهد داشت که اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. با اخذ پاسپورت این کشور می‌توانید به بسیاری از کشورهای اروپایی سفر کنید.

در ادامه به معرفی بهترین شهرهای قبرس شمالی می‌پردازیم:

شهر گیرنه یا کارینیا یکی از بهترین شهرهای قبرس شمالی

این شهر یک مرکز فرهنگی و اقتصادی کلیدی در قبرس شمالی و یکی از بهترین شهرهای قبرس شمالی است. دانشجویان و گردشگران زیادی در این شهر حضور دارند. همین موضوع باعث می‌شود که این شهر کمی شلوغ باشد. برای همین اگر به دنبال جایی خلوت برای زندگی هستید، شاید این شهر مناسب شما نباشند.

از جاذبه‌های گردشگری این شهر، می‌توان به سواحل چشمگیر، هتل‌های مدرن، قلعه‌ی کارینیا و بندر نعل اسب اشاره کرد. شهر کارینیا نقطه‌ای استراتژیک است که به تمام شهرهای اصلی در سرتاسر قبرس شمالی متصل است. همچنین این شهر در فاصله‌ی کمی از فرودگاه بین‌المللی قرار گرفته است. همچنین با استفاده از بنادر این شهر از طریق کشتی به ترکیه سفر کنید.

این شهر تمامی خدمات مهم و لازم شهری از جمله بانک‌ها، خدمات ارتباطی و مکان‌های تفریحی را در خود جای داده است. همانطور که گفته شد، این شهر، شهر شلوغی است پس اگر به دنبال سکوت و آرامش هستید، در دهکده‌های کوچک حومه‌ی این شهر زندگی کنید.

هزینه‌ی خرید و اجاره ملک در شهر گیرنه به شرح زیر است:

  • اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 350 پوند و در حومه‌ی شهر 300 پوند است.
  • همچنین هزینه‌ی خرید یک آپارتمان یک خواب در این شهر تقریبا 110 هزار پوند خواهد بود.
نیکوزیا پایتخت قبرس شمالی

شهر نیکوزیا در قبرس شمالی

نیکوزیا، پایتخت جمهوری قبرس شمالی است. اگر به دنبال دیدن سواحل و تفریح کنار دریا هستید، باید بگوییم که نیکوزیا مقصد خوبی برای شما نیست. هیچ ساحلی در این شهر وجود ندارد. البته این موضوع مزایایی نیز دارد. برای مثال تعداد گردشگران در این شهر پایین است. همین باعث می‌شود که در فصول گردشگری، شاهد افزایش قیمت خدمات شهری نباشید.

این شهر بناهای تاریخی زیادی را در خود جای داده و سبک معماری این شهر، سبکی قرون وسطایی است. اما این دلیل نمی‌شود که سازه‌های مدرن در آن کم به چشم بخورند. در این شهر مردمانی با مذاهب، ملیت‌ها و دین‌های مختلف در کنار هم زندگی می‌کنند.

منطقه‌ی Dereboyu مرکز مکان‌های تجاری تفریحی مدرن در شهر نیکوزیا است.. این منطقه به دلیل برگزاری کنسرت‌ها، کارناوال‌ها و رقص‌های خیابانی به مرکز سرگرمی بدل شده است.

بزرگترین مشکل شهر نیکوزیا، گرمای طاقت‌فرسای آن در فصل تابستان است که به بیش از 40 درجه می‎رسد. اکثر ساکنین این شهر ترک‌زبان هستند و برای زندگی در این شهر باید زبان ترکی را تا حد معقولی بلد باشید. حمل و نقل عمومی این شهر نیز زیاد چنگی به دل نمی‌زند برای همین داشتن اتومبیل برای زندگی در این شهر ضروری به نظر می‌رسد.

هزینه‌ی خرید و اجاره ملک در شهر نیکوزیا به شرح زیر است:

  • اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 400 یورو و در حومه‌ی شهر 350 پوند است.
  • همچنین هزینه‌ی خرید یک آپارتمان یکخوابه دراین شهر تقریبا 120 هزار پوند خواهد بود.

شهر فاماگوستا در قبرس شمالی

این شهر که حدود یک ساعت رانندگی با شهر گیرنه فاصله دارد، شهری بزرگ و شلوغ است. بافت این شهر ترکیبی از معماری سنتی و مدرن است. فاماگوستا عمیق‌ترین بنادر قبرس شمالی را در خود جای داده است که همین باعث گذر کردند کشتی‌های مجللی از آن می‌شود.

این شهر پر از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری است، بنابراین همیشه کاری برای انجام خواهید داشت. تفریح در سواحل این شهر و همچنین شبه جزیره‌ی کارپاس از بهترین سرگرمی‌ها در این شهر هستند.

فاماگوستا شهری توریستی و دانشجویی

همچنین این شهر برای تحصیل فرزندان شما و دانشجویان نیز انتخاب بسیار خوبی است. دانشگاه‌های معتبر قبرس شمالی مثل دانشگاه مدیترانه شرقی و دانشگاه فنی استانبول در این شهر واقع شده‌اند.

هزینه‌ی خرید و اجاره ملک در شهر فاماگوستا به شرح زیر است:

  • اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 350 پوند و در حومه‌ی شهر 300 پوند است.
  • همچنین هزینه‌ی خرید یک آپارتمان یک خواب در این شهر تقریبا 110 هزار پوند خواهد بود.

شهر لفکه در قبرس شمالی

شهر لفکه ترکیب جذابی از سواحل، باغ‌های مرکبات و کوه‌های وسیع است. این شهر شهرت زیادی برای پرورش میوه‌های نرم کسب کرده است. کشاورزی د راین شهر رونق بسیاری دارد.

از جاذبه‌های توریستی لفکه می‌توان به ویرانه‌های کلیسای سولی، پارک آتاتورک و کوه‌های مشرف به ترودوس اشاره کرد. همچنین این شهر مقر دانشگاه اروپایی لفکه بوده که انتخابی عالی برای ادامه تحصیل دانشجویان به حساب می‌آید.

سخن آخر

انتخاب بهترین شهر برای زندگی، سرمایه‌گذاری و تحصیل در قبرس شمالی بسیار به سلایق و انتظار شما از زندگی ایده‌آل دارد. برای این که بتوانید یک مقصد خوب و مطابق با ارزش‌هایتان پیدا کنید، بهترین راه مشاوره با وکلای مهاجرتی مجرب است.

کارشناسان مهاجرتی مجرب موسسه‌ی آسمان قبرس آماده‌اند که شما و خانواده‌تان را در این مسیر همراهی کنند. برای انتخاب شهر مورد نظرتان در قبرس شمالی، با مشاوران موسسه آسمان قبرس تماس بگیرید.

مقالات مرتبط:

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

مراحل خرید ملک در قبرس شمالی + قوانین و شرایط

امتیاز post