سرمایه گذاری در قبرس شمالی
شرایط، مزایا و معایب

سرمایه‌ گذاری در قبرس شمالی با توجه به حجم سرمایه، نوع تجارت و خواسته‌ی شما می‌تواند بسیار ایده آل باشد.
رشد اقتصادی در کشور قبرس شمالی، به علت نو پا بودن و جمعیت کم آن و همچنین شرایط مالیاتی بسیار مناسب و اندک، فرصتی بسیار مناسبی جهت سرمایه گذاری در قبرس شمالی در اختیار سرمایه گذارارن خارجی قرار می‌دهد.

رشد اقتصادی قبرس شمالی به علت نو پا بودن و جمعیت کم آن، به همراه شرایط مالیاتی بسیار مناسب و پایین آن، فرصتی مناسب جهت سرمایه گذاری در اختیار می گذارد.

با سرمایه گذاری در قبرس شمالی اقامت دائم این کشور را برای خود و خانواده‌تان اخذ خواهید کرد. همچنین زندگی و تحصیل آزادانه در قبرس برای شما میسر خواهد شد. شرکت‌های مالی، نمایشگاه‌های خودرو، ساخت و ساز واحدهای مسکونی، داروخانه‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها و یا اجاره خودرو، نمونه‌هایی از مواردی هستند، که سرمایه گذاران خارجی در آن‌ها حضور دارند. حوزه‌ی مورد علاقه و برنامه‌ی خود برای سرمایه گذاری را با کارشناسان آسمان قبرس ( CyprusSky ) مطرح کنید تا بهترین راه برای قرار گرفتن در مسیر درست را به شما نشان دهند.

بودجه نقدی شما برای خرید ملک چقدر است؟

چه نوع اقساطی مناسب شماست؟

سرمایه گذاری ویا اقامت؟

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

investment-in-northern-cyprus-3

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

با توجه به اقتصاد رو به رشد کشور قبرس شمالی، سرمایه گذاران داخلی و خارجی، فرصت‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاری‌های امن و سودآور در این کشور دارند. در حال حاضر بخش املاک و مستغلات، یکی از پر جنب و جوش‌ترین موقعیت‌های سرمایه گذاری در قبرس شمالی است.

نرخ مالیات در این کشور بسیار اندک است. همچنین قبرس شمالی از امنیت بالایی برخوردار است. به صورتی که نام این کشور در بین 5 کشور امن دنیا به چشم می‌خورد. تمامی بانک‌ها ترکیه در این کشور نیز شعبه دارند و افراد خارجی امکان دریافت تسهیلات بانکی ( وام ) برای خرید مسکن، را دارند.

طبق بررسی‌های به عمل آمده، عموما سرمایه گذاری در قبرس شمالی طی مدت زمانی کوتاه ( 3 سال ) سودآور خواهد بود.

یکی از نکات مهم درباره‌ی سرمایه گذاری در قبرس شمالی است است که اگر سرمایه‌ گذاری شما به حداکثر نرخ‌های تعیین شده توسط دولت برسد، امکان اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس شمالی، برایتان در مدت زمان کوتاهی فراهم می‌شود.

راه ‌های سرمایه گذاری در قبرس شمالی

سطح کیفیت مدیریت مشاغل در کشور قبرس شمالی در نقطه‌ی مطلوبی قرار دارد، لذا سرمایه گذاری در برخی بخش‌ها مانند ساخت و ساز آپارتمان و یا مشارکت در ساخت و ساز آپارتمان نیز بسیار مسمر ثمر خواهد بود.

روش های سرمایه گذاری در قبرس شمالی

روش های سرمایه گذاری در قبرس شمالی

سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طرق مختلفی امکان پذیر است. در ادامه به بررسی برخی از روش‌های سرمایه گذاری در این کشور می‌پردازیم:

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

قبرس شمالی همواره پذیرای کار آفرینان و از حامیان سر سخت آنان بوده است. عموما افرادی که برای اولین بار در قبرس شمالی حضور پیدا می‌کنند، به وضوح متوجه بکر بودن شرایط و بازار کار در این جزیره می‌شوند و متوجه می‌شوند که می‌توانند به راحتی ایده‌های خود را تبدیل به تجارتی پرسود کنند.

investment-in-northern-cyprus-4

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

اولین قدم برای ثبت شرکت در قبرس شمالی، تحقیق درباره‌ی چگونگی انجام آن است. در نگاه اول این روش ساده به نظر می‌رسد.

فکر می‌کنید که می‌توانید شبیه به هر نقطه‌ی دیگر از جهان، پس از پرداخت هزینه‌های موجود برای مراحل تاسیس شرکت، کار خود را شروع کنید.

یکی از نکات بسیار مهم که قبل از تاسیس یک شرکت باید به آن پرداخته شود، این است که از یک فرد متخصص در امور ثبت شرکت و تجارت مد نظر خود که آگاهی کافی از شرایط موجود در قبرس شمالی را هم دارد، مشورت بگیرید.

تاسیس شرکت‌ها در قبرس شمالی توسط دفاتر مشاوره مالی انجام می‌شود؛ که همین دفاتر نیز تحت نظارت نهادهای مرکزی به همین عنوان هستند.

افرادی که قصد دارند تا از این طریق برای دریافت اقامت اقدام نمایند، بهتر است بدانند که در ابتدا به آن‌ها ویزای دو ساله اعطا می‌شود و تا زمانی که شرکت فعالیت خود را ادامه دهد و حقوق، مالیات و بیمه‌ی کارمندان پرداخت شود، اقامت آن‌ها قابل تمدید است.

به طور کلی در قبرس شمالی می‌توان دو نوع شرکت تاسیس کرد:

1.     شرکت تجاری

فعالیت در شرکت‌های تجاری می‌تواند شامل خرید، فروش، صادرات، واردات و هر نوع روش دیگر برای کسب درآمد باشد. این نوع شرکت‌ها برای کسب درآمد، هیچگونه محدویتی در فعالیت‌های خود ندارند.

2.     شرکت خدماتی

فعالیت‌های شرکت‌های خدماتی فقط می‌تواند در راستای ارائه‌ی خدمات باشد، حتی اگر خرید و فروشی در این شرکت‌ها صورت گیرد، باید در راستای ارائه‌ی خدمات باشد.

برای راه اندازی یک شرکت، حداقل به 2 شخص که یکی از آن‌ها باید قبرسی باشد نیاز است. دو شخص مهمی که هر شرکتی به آن نیاز دارد یک حسابدار، که بهتر است قبرسی باشد تا به قوانین قبرس شمالی مسلط باشد و یک وکیل هستند.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

یکی از رایج‌ترین و پر طرفدارترین روش‌های سرمایه گذاری در قبرس شمالی، خرید ملک در این کشور است. به همین منظور خانه‌ای که خریداری می‌کنید باید ارزش حداقلی برابر با 6 میلیارد تومان داشته باشد.

مدیران پروژه‌های معتبر معاملات املاک در قبرس شمالی، تسهیلاتی را برای خریداران فراهم کرده‌اند؛ که در اکثریت آن‌ها شما با پرداخت حداقل 30 درصد از مبلغ کل ملکتان، می‌توانید برای دریافت اقامت خود و خانواده‌تان اقدام کنید.

ما بقی ملبغ ملک را در اقساط بلند مدت و بدون بهره به فروشنده پرداخت خواهید کرد. طبق قوانین قبرس شمالی، شما پس از اینکه پرداخت اولیه را انجام دادید، صاحب قطعی ملک خواهید شد و مدارک و قرارداد شما با فروشنده، در سازمان ثبت اسناد، به ثبت خواهد رسید.

این قانون برای اطمینان خاطر خریدار از اینکه فروشنده ملک را به چندین نفر نمی‌فروشد، وضع شده است. قوانین حاکم بر قبرس شمالی، همواره حامی سرمایه گذاران و مهاجران می‌باشد.

برای خرید ملک نیازی به حضور شما در کشور نمی‌باشد. گرچه خرید ملک در قبرس شمالی دارای مراحل اداری و روند سخت نیست، اما پیشنهاد می‌شود که قبل از هرگونه اقدامی، با مشاوران خبره و مسلط به قوانین قبرس شمالی، مشورت کنید.

یکی از عواملی که خرید ملک در قبرس شمالی را به یک سرمایه گذاری مطمئن و سودآور در این کشور تبدیل می‌کند، این مسئله است که با توجه به رشد اقتصادی قبرس شمالی، قیمت ملک هرساله بین 15 – 20 درصد رشد دارد.

این درحالی است که پوند انگلستان ( واحد پولی رایج برای معاملات املاک ) یکی از با ثبات‌ترین ارزها در برابر تورم و نوسانات بازار ارز است. در نتیجه با افزاریش ارزش ملک و ثابت ماندن ارزش پوند، شما هر ساله شاهد سودآور بودن خرید املاک در این کشور خواهید بود.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

اقامت در کشور قبرس شمالی دارای مزایای بسیاری است که این مزایا از دید شخصی که سرمایه گذاری کرده است یا خانه‌ای خریده است با فردی که برای تحصیل به این کشور مهاجرت کرده است، کاملا متفاوت است. در ادامه به بررسی مزایای خرید ملک در این کشور می‌پردازیم:

1.     امکان خرید اقساطی

2.     امکان دریافت اقامت دائم

3.     خرید ملک با پوند انگلستان

4.     آب و هوای معتدل و مدیترانه‌ای

5.     مردمان خونگرم و صمیمی

6.     هزینه‌ی پایین زندگی

7.     وجود موقعیت‌های عالی شغلی برای افراد خارجی

8.     روند سریع و آسان خرید ملک و دریافت اقامت

9.     مالیات اندک

10.      امنیت بالا

 

مهمترین مزایای خرید ملک و خانه در قبرس شمالی

مهمترین مزایای خرید ملک و خانه در قبرس شمالی

بیشتر بدانید: 

خرید ملک در قبرس شمالی

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

مراحل خرید ملک در قبرس شمالی + قوانین و شرایط

 

سرمایه گذاری در گردشگری (توریسم)

همانطور که گفته شد سرمایه گذاری در گردشگری در قبرس شمالی یک گزینه عالی است. این کشور دارای آب و هوای مدیترانه ای، سواحل زیبا و فرهنگ غنی است که آن را به یک مقصد گردشگری محبوب تبدیل می کند.

در اینجا برخی از مزایای سرمایه گذاری در گردشگری در قبرس شمالی آورده شده است:

  • بازار گردشگری رو به رشد: صنعت گردشگری در قبرس شمالی در حال رشد است و سالانه میلیون ها بازدید کننده از این کشور دیدن می کنند. این بدان معناست که تقاضا برای خدمات گردشگری در حال افزایش است و سرمایه گذاران می توانند از این فرصت برای کسب سود استفاده کنند.
  • هزینه های مقرون به صرفه: هزینه های زندگی در قبرس شمالی نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر بسیار مقرون به صرفه است. این بدان معناست که سرمایه گذاران می توانند با سرمایه کمتری کسب و کار خود را در این کشور راه اندازی کنند و سود کسب کنند.
  • پتانسیل رشد بالا: صنعت گردشگری در قبرس شمالی پتانسیل رشد بالایی دارد. این به دلیل آب و هوای مدیترانه ای، سواحل زیبا و فرهنگ غنی این کشور است. سرمایه گذاران می توانند از این پتانسیل برای کسب سود استفاده کنند.

اگر به دنبال یک فرصت سرمایه گذاری سودآور هستید، سرمایه گذاری در گردشگری در قبرس شمالی یک گزینه عالی است. 

مطالب مرتبط:

17 مکان دیدنی و توریستی در قبرس شمالی

گیرنه الماسی در مدیترانه

اسکله شهری زیبا در قبرس شمالی

 

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه

چنانچه فردی قصد داشته باشد از طریق خرید اوراق قرضه در کشور قبرس شمالی سرمایه گذاری کند، باید میزان مبلغ 500 هزار یورو در این زمینه سرمایه گذاری کند.

با این روش، امکان دریافت اقامت قبرس شمالی فراهم می‌شود؛ اما فراموش نکنید که این سرمایه باید به مدت 3 سال در اوراق قرضه‌ی قبرس شمالی بماند تا بتوانید از طریق آن اقامت دائم را دریافت کنید.

ابتدا به فرد سرمایه گذار و خانواده‌ی او اقامت موقت داده می‌شود و پس از گذشت سه سال به اقامت دائم تبدیل می‌شود.

investment-in-northern-cyprus-7

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

مزایای سرمایه گذاری در قبرس شمالی

برخی از مزایای سرمایه گذاری در قبرس شمالی به شرح زیر است:

·        نرخ مالیات در قبرس شمالی اندک است.

·        پتانسیل‌های پر سود برای ایجاد مشاغل در قبرس شمالی وجود دارد.

·        سرمایه گذارارن تا یک دوره‌ی 10 ساله می‌توانند وام بگیرند.

·        کیفیت بالایی در مدیریت مشاغل وجود دارد.

·        هزینه‌های زندگی بسیار کم‌تر از قبرس جنوبی است.

·        بخش املاک و مستغلات در بازار سرمایه گذاری بسیار پر جنب و جوش‌تر شده است.

·        اقتصاد در این کشور درحال رشد است.

·        دوره‌های بازپرداخت سرمایه در قبرس شمالی بین 8 تا 12 سال بسته به موقعیت مکانی، متفاوت و سریع است.

مزایای سرمایه گذاری در قبرس شمالی

مزایای سرمایه گذاری در قبرس شمالی

اخذ اقامت دائم و تابعیت از طریق سرمایه گذاری در قبرس شمالی

شهروندی قبرس شمالی که توسط ترکیه به رسمیت شناخته شده است در حال حاضر شاید مزیتی در سطح بین الملل ایجاد نکند؛ اما با این حال از نظر ایجاد یک تجارت، سرمایه گذاری و داشتن یک زندگی راحت‌تر در کشور مهم است.

قبرس شمالی هم مانند هر کشور دیگری، رویه‌ها و رویکردهای متفاوتی برای افراد محلی و خارجی در نظر گرفته است؛ که طبق آن مسلما یک فرد خارجی، هزینه‌ی بیشتری برای تاسیس یک شرکت متقبل می شود. به همین دلیل است که بسیاری از سرمایه گذاران ترجیح می‌دهند که به سرعت شهروندی قبرس شمالی را دریافت کنند.

شما به 3 روش می‌توانید تابعیت قبرس شمالی را دریافت کنید:

·        ازدواج:

با گذشت ۳ سال از ازدواج با یک شهروند قبرس شمالی، شما این ‌حق را خواهید داشت تا برای اخذ شهروندی خود  اقدام کنید.

·        اقامت دائم و اجازه‎‌ی کار:

شما می‌توانید با داشتن اجازه‌ی کار و حضور بی وقفه‌ی 10 ساله و یا دریافت مجوز تجاریِ اجازه‌ی اقامت برای این مدت، برای اخذ شهروندیتان اقدام کنید.

·        شهروندی استثنایی:

شورای وزیران کشور قبرس شمالی حق دارد که به اتباع خارجی برای خدمات برجسته‌ی آن‌ها به قبرس شمالی در زمینه های علمی، ورزشی، سیاسی و فرهنگی تابعیت اعطا کند.

اقامت و مهاجرت به قبرس شمالی

مهاجرت به قبرس شمالی از طرق متفاوتی امکان پذیر است؛ که بسته به شرایط سنی، مالی و مهارتی فرد مهاجر، قابل استفاده هستند. برای مثال، جوانانی که قصد مهاجرت به قبرس شمالی برای ادامه تحصیل را دارند، اقامت تحصیلی برایشان گزینه مناسبی است.

بیشتر بخوانید: اقامت و مهاجرت به قبرس شمالی

کار در قبرس شمالی

قبرس شمالی به عنوان کشوری مهاجر پذیر همواره میزبان افراد از ملل مختلف بوده که توانسته با بهره گیری از دانش نیروی متخصص کشور را در جهت پیشرفت و توسعه به جلو هدایت کند. پس مطمئن باشید اگر تخصصی دارید حتما جایی برای شما در این کشور محفوظ است.

بیشتر بدانید: کار در قبرس شمالی

 

با سرمایه گذاری در قبرس شمالی اقامت دائم این کشور را برای خود و خانواده‌تان اخذ خواهید کرد و زندگی و تحصیل آزادانه در قبرس برای شما میسر خواهد شد. شرکت های مالی، نمایشگاه خودرو، ساخت و ساز واحدهای مسکونی، داروخانه، رستوران، کافه و یا اجاره خودرو، نمونه هایی از مواردی می باشد که سرمایه گذاران خارجی در آن‌ها حضور دارند. حوزه مورد علاقه و برنامه خود برای سرمایه گذاری را با کارشناسان آسمان قبرس ( Cyprus Sky ) مطرح کنید تا بهترین راه برای قرار گرفتن در مسیر درست را به شما نشان دهند.