چرا خرید ملک در قبرس شمالی؟ این خرید چه مزایایی دارد؟ آیا این مزیت ها بالفعل بوده و یا بالقوه می باشد؟

 • خرید، فروش و اجاره ملک با قدرتمندترین ارز جهان، پوند
 • ارزانترین قیمت دربهترین منطقه
 • سند معتبر
 • ارزش افزوده ملک
 • عدم محدودیت در معاوضه یا فروش ملک
 • امنیت در سرمایه‌گذاری با تضمین دولتی
 • خرید اقساطی
 • امنیت بالا
 • 300 روز آفتابی
 • مهمان نوازی بومیان و توریستی بودن این کشور
 • جمعیت اندک
 • تحصیلات عالی با دانشگاه های معتبر
 • آرامش بی نظیر
 • مالیات پایین
 • مراحل ساده اداری برای خرید و فورش ملک
 • پایین بودن هزینه زندگی

در ادامه به تشریح هریک از موارد ذکر شده می پردازیم:

1- ارزش ارزی بالا – بهترین مزیت خرید ملک در قبرس شمالی

مهمتریت مزیت خرید ملک در قبرس شمالی این است که خرید و فروش ملک در قبرس شمالی با پوند انگلستان می باشد، در حالی که در بسیاری از کشورهای همسایه خرید ملک شما به یورو و دلار بوده، بازار محلی آن کشورها از واحدهایی چون لیر ترکیه استفاده می کنند، در صورتی که قبرس شمالی تنها از پوند انگلستان برای هم خرید و هم فروش بهره می برد.

3- ارزانترین قیمت در بهترین منطقه

در حالی که امکان خرید ملک در فاصله کمتر از یک کیلومتری دریا به علت قیمت بالای آن در بسیاری از کشورها امکان پذیر نمی باشد، شما با پرداخت کمتر از ۳ میلیارد تومان قادر به خرید واحدی در نزدیکی ساحل مدیترانه را خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: خرید و اجاره خانه در قبرس شمالی ارزان تر است یا ترکیه؟

4- سند معتبر، مزیت قانونی خرید ملک در قبرس شمالی

در صورت خرید ملک با سند ترک یا معاوضه به عنوان بهترین سندهای ملک، شما مالکیت صددرصد ملک خود را داشته و سند تک برگ دریافت خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: انواع سند ملکی در خرید خانه در قبرس شمالی

2- ارزش افزوده املاک: مزیت اقتصادی خرید ملک در قبرس شمالی

با توجه به محدودیت زمین در جزیره، به ازای ساخت هر پروژه محدوده ساخت در این جزیره کاهش یافته و این مورد موجب رشد حداقل ۱۰ درصدی ملک شما طی هر سال خواهد شد و این به نوبه خود مزیت فوق العاده ای در خرید ملک به شمار می آید.

میزان رشد قیمت ملک در قبرس شمالی در سال 2023

5- عدم محدودیت در معاوضه یا فروش ملک- مزیت خرید ملک در قبرس شمالی برای سرمایه گذاران

در قبرس شمالی بر خلاف بسیاری از کشورها، در هر زمانی قادر به فروش ملک خود به فرد خارجی یا بومی خواهید بود و هیچ محدودیتی در فروش ملک به خریدار خاصی نخواهید داشت که این به نوبه خود یک مزیت عالی در خرید ملک در قبرس شمالی است.

6- امنیت در سرمایه‌گذاری با تضمین دولتی

بنابر قوانین اداره ثبت اسناد در قبرس شمالی، برای حفاظت از امنیت خرید و سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی، در صورت پرداخت ۳۰ درصد قیمت ملک، قرارداد بین خریدار و کمپانی سازنده قابل ثبت در اداره اسناد بوده و برای آن کد رهگیری صادر می شود، بدین صورت امکان فروش یک واحد به چند شخص عملا منتفی می باشد.

7- خرید اقساطی

یکی مزیت خرید ملک در قبرس شمالی که بسیار چشم گیر و حائز اهمیت است خرید اقساطی می باشد. شرایط پرداخت منحصر به فردی در بسیاری از پروژه های معتبر قبرس وجود دارد، با پرداخت ۳۰ تا ۳۵ درصد پیش پرداخت و اقساطی ۳ تا ۶ ساله بدون بهره، قبرس شمالی میزبان بهترین آفرهای خرید در کشورهای معتبر حوزه دریای مدیترانه می باشد.

8- امنیت بسیار بالا

مهمترین مزایای خرید ملک و خانه در قبرس شمالی

9- ۳۰۰ روز آفتابی

قبرس با داشتن میانگین ۳۰۰ روز آفتابی، یکی از پرطرفدارترین نقاط اروپا برای تعطیلات می باشد، آب و هوای مدیترانه‌ایی و مطلوب قبرس با ارزانترین هزینه ها در مقایسه‌ با دیگر کشورهای این قاره، زندگی در قبرس شمالی را چون تعطیلاتی ابدی برای ساکنین آن بدل ساخته است.

10- مهمان‌نوازی بومیان قبرس شمالی

در حالی که بحران هایی چون مسائل تروریستی، نژادی و سیاسی و اقتصادی منجر به شکاف بین مهاجران و ساکنین کشورها شده است، قبرس شمالی همچنان با آغوش باز پذیرای مهاجران بوده، این کشور را به خانه مهاجران بدل ساخته است.

11- جمعیت کم قبرس شمالی

در حالی که جمعیت بومیان قبرس شمالی  به ۳۰۰ هزار نفر نمی رسید، مهاجران نقشی مهم در اقتصاد و شکوفایی این جزیره داشته و قبرس شمالی مأمن مهاجران خواهد بود.

12- دانشگاه های بین‌المللی

بیش از صد هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه های قبرس شمالی مشغول به تحصیل می باشند, یعنی به ازای هرچهار نفر ساکن قبرس حداقل یک دانشجو در این جزیره مشغول می‌باشد. گارانتی اجاره طولانی مدت و هرگونه کسب و کار مربوط به قشر جوان ضامن موفقیت شما در سرمایه‌گذاری می باشد.

مقالات مفید و مرتبط: هزینه تحصیل در دانشگاه های قبرس شمالی به همراه مزایا و اطلاعات دانشگاه ها و رشته ها

13- بکر بودن قبرس شمالی

قبرس شمالی در حالی که با سرعت فزاینده ایی در حال رشد می باشد در کسب و کار و ایجاد موقعیت های تازه شغلی نیز بسیار جوان بوده و سرمایه‌گذاران با شناخت این فضاها و برنامه ریزی و سرمایه مناسب می‌توانند در آینده قبرس سهیم باشند.

14- آرامش بی نظیر: مزیت خرید ملک در قبرس شمالی برای خانواده

در قبرس شمالی با توجه به جمعیت کم و پراکندگی آن‌ها، آرامش بی نظیری در این جزیره وجود دارد که در هیچ نقطه ایی یافتنی نیست. این آرامش ضامن زندگی بدون دغدغه در زیباترین نقطه مدیترانه می باشد.

بیشتر بخوانید: مزایای زندگی در قبرس شمالی

پنجمین کشور امن دنیا با داشتن مرزهای آبی در ورود و خروج به مرزهای آبی و هوایی خود کنترل زیادی داشته، همین امر موجب می گردد این کشور بدون داشتن منطقه ایی ناامن یکی از امن‌ترین کشورهای دنیا لقب بگیرد.

15- مالیات پایین: مزیت خرید ملک در قبرس شمالی برای سرمایه گذاران

قوانین مالیاتی قبرس شمالی از دیگر دلایل موفقیت قبرس در جذب سرمایه و خرید خانه می باشد. مالیات بسیار پایین و عدم کارمزدهای سنگین موجب شده به راحتی با خرید خانه و اجاره آن کسب درآمد کنید.

16- روند و مراحل بسیار ساده خرید ملک در قبرس شمالی

با مقایسه‌ی روند اداری خرید ملک در قبرس شمالی با سایر کشورهای خارجی متوجه می‌شوید که روند اداره‌ی ثبت اسناد این کشور برای خرید ملک افراد خارجی، بسیار راحت است.

همین راحتی روند اداری نیز یکی از جذابیت‌های قبرس شمالی برای خریداران ملک است. مسئله‌ی جالب بعدی این است که با پرداخت تنها 30 درصد از کل مبلغ ملک می‌توانید روند اخذ اقامتتان را نیز شروع کنید. به همین دلیل بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارند، از طریق خرید ملک اقدام می‌کنند.

بیشتر بخوانید: نمونه قرارداد خرید ملک در قبرس شمالی

مراحل حرید ملک در قبرس شمالی

17- هزینه زندگی مناسب

در قیاس با سایر کشورهای اروپایی، هزینه‌ زندگی در قبرس شمالی به مراتب پایین تر بوده و شما با خرید خانه و اقامت در قبرس شمالی با هزینه کمتر کیفیت بالاتری را تجربه خواهید کرد.

مطالب مرتبط: تجربه زندگی در قبرس شمالی + لیست هزینه ها

18- کیفیت غذا

کنترل ویژه دولت قبرس شمالی بر محصولات وارداتی و آزمایش میزان استفاده از سم و آفت‌کش، موجب شده این کشور یکی از ارگانیک ترین و سالم ترین مواد غذایی را در اختیار شهروندان خود قرار دهد که این نکته بسیار حائز اهمیتی در بحث سلامت می باشد.

19- حفظ اسرار سرمایه گذاران

در حالی که در اکثر کشورهای دنیا برای خرید خانه و افتتاح حساب موانع زیادی پیش روی خود خواهید داشت دولت قبرس شمالی در این موارد سخت‌گیر نبوده و به کسی اجازه استعلام حساب شما را نخواهد داد تا بتوانید به سادگی ثروت و سرمایه خود را جابجا کنید.

20- افتتاح فرودگاه جدید

با توجه به افتتاح فرودگاه جدید قبرس شمالی، پروازهای هوایی به قبرس از اروپا و دیگر مقاصد افزایش خواهد یافت و علاوه بر تسهیل در رفت و آمد موجبات رونق تجاری و اقتصادی خواهد شد.

21- آینده درخشان

منابع هیدروکربنی در حال اکتشاف به منظور استخراج، پیشرفت و توسعه در زمین راه و ترابری و در نهایت سرنوشت این جزیره مواردی می باشد که با قراردادن آن‌ها در کنار یکدیگر قادر به حل معمای قبرس شمالی خواهیم بود. آینده ایی درخشان که با تصمیم گیری درست می توانید بخشی از این آینده باشید.

سخن آخر

ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات لازم در مورد مزایای خرید ملک در قبرس شمالی را با جزییات بررسی کنیم. قطعاً با خواندن دقیق این مطلب می‌توانید تصمیم‌گیری درستی در مورد اقامت قبرس از طریق خرید ملک و اجاره خانه داشته باشید. در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره رایگان دارید، کافی است با کارشناسان مجرب موسسه‌ی آسمان قبرس تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید:

مراحل خرید ملک در قبرس شمالی + قوانین و شرایط

خرید و اجاره خانه در قبرس شمالی ارزان تر است یا ترکیه؟

امتیاز post