مقدمه

قبرس شمالی یک جزیره زیبا با مکان های توریستی و تاریخی بسیار جذاب در دریای مدیترانه است که مکانی عالی برای تعطیلات است. این جزیره دارای سواحل زیبا، مناظر دیدنی و تاریخ و فرهنگ غنی است.

در اینجا 15 مکان جذاب و توریستی در قبرس شمالی آورده شده است:

شهرها، روستا های دیدنی در قبرس شمالی

شهر گیرنه (Girne, Kyrenia):

گیرنه شهری در قبرس شمالی است که در سواحل شمالی دریای مدیترانه واقع شده است. این شهر پایتخت تاریخی قبرس است و دارای تاریخ و فرهنگ غنی است. گیرنه همچنین یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در قبرس شمالی است و به دلیل سواحل زیبا، قلعه تاریخی و مناظر دیدنی معروف است.

این شهر در قرن 7 قبل از میلاد توسط فینیقی‌ها تأسیس شد و در طول تاریخ توسط بسیاری از تمدن‌ها از جمله رومی‌ها، بیزانس‌ها، ونیزی‌ها و عثمانی‌ها اشغال شده است. این شهر همچنین محل برخی از مهمترین جاذبه های گردشگری در قبرس شمالی از جمله قلعه گیرنه، صومعه Bellapais و ساحل گیرنه است.

قلعه گیرنه یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری در شهر است و در قرن 12 توسط بیزانس ها ساخته شد. این قلعه در طول تاریخ توسط بسیاری از تمدن ها مورد استفاده قرار گرفته است و اکنون موزه ای است که تاریخ شهر را به نمایش می گذارد.

صومعه Bellapais یکی دیگر از جاذبه های گردشگری محبوب در گیرنه است و در قرن 13 توسط بیزانس ها ساخته شد. این صومعه در حال حاضر در حال خرابه است، اما همچنان یکی از زیباترین بناهای تاریخی در قبرس شمالی است.

ساحل گیرنه یکی از محبوب ترین سواحل در قبرس شمالی است و به دلیل آب های شفاف و شن های سفیدش شناخته شده است. این ساحل همچنین مکانی عالی برای شنا، آفتاب گرفتن و پیاده روی است.

گیرنه شهری زیبا و تاریخی است که مکانی عالی برای تعطیلات است. این شهر چیزی برای همه دارد، از سواحل زیبا گرفته تا قلعه تاریخی و مناظر دیدنی.

هتل مریت-Merit Hotel

نیکوزیا (به ترکی: Lefkoşa)

نیکوزیا پایتخت قبرس شمالی است و در شمال جزیره واقع شده است و یکی دیگر از مکان ها و شهرهای دیدنی در قبرس شمالی است.. این شهر بزرگ‌ترین شهر قبرس شمالی و سومین شهر بزرگ قبرس است. نیکوزیا شهری باستانی است که تاریخ آن به قرن 7 قبل از میلاد باز می‌گردد. این شهر در طول تاریخ تحت کنترل چندین امپراتوری بوده است، از جمله بیزانس، ونیز و عثمانی. نیکوزیا در سال 1963 به دو بخش تقسیم شد، بخش جنوبی تحت کنترل جمهوری قبرس و بخش شمالی تحت کنترل جمهوری ترکیه در شمال قبرس قرار گرفت.

نیکوزیا شهری زیبا و تاریخی است که جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد. برخی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری نیکوزیا عبارتند از:

  • قلعه نیکوزیا: این قلعه یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین قلعه‌های اروپا است که قدمت آن به قرن 7 قبل از میلاد باز می‌گردد.
  • مسجد عثمانی: این مسجد در قرن 16 توسط سلطان سلیمان کبیر ساخته شد.
  • کلیسای جامع سنت سوفیا: این کلیسای جامع در قرن 14 توسط بیزانس‌ها ساخته شد و در قرن 16 به مسجد تبدیل شد.
  • موزه قبرس: این موزه در سال 1953 تاسیس شد و آثار تاریخی قبرس از جمله اشیاء باستانی، سکه‌ها، نقاشی‌ها و مجسمه‌ها را در خود جای داده است.
  • بازار نیکوزیا: این بازار یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین بازارهای قبرس است که انواع غذاها، صنایع دستی و سوغاتی‌ها را به فروش می‌رساند.

نیکوزیا شهری زنده و پویا است که چیزی برای همه دارد. این شهر مکانی عالی برای بازدید از تاریخ و فرهنگ قبرس است.

شهر فاماگوستا (Famagusta): 

فاماگوستا یکی از شهرهای بزرگ قبرس شمالی است که در ساحل شرقی جزیره واقع شده است. این شهر دارای تاریخ و فرهنگ غنی است و یکی از محبوب ترین مقصدهای گردشگری در قبرس شمالی است.

فاماگوستا در قرن 7 قبل از میلاد توسط فینیقیان ها تاسیس شد و در طول تاریخ تحت کنترل بسیاری از امپراتوری ها از جمله روم، بیزانس، ونیز و عثمانی بوده است. این شهر دارای آثار تاریخی متعددی از جمله قلعه فاماگوستا، مسجد لالا مصطفی و دیوارهای شهر فاماگوستا است.

فاماگوستا همچنین دارای سواحل زیبا و مناظر دیدنی است. ساحل نایتس بیچ یکی از محبوب ترین سواحل در فاماگوستا است و به دلیل آب های شفاف و شن های سفیدش شناخته شده است و از مکان های بسیار دیدنی در قبرس شمالی می باشد.

فاماگوستا شهری زنده و پر جنب و جوش است و دارای بسیاری از کافه ها، رستوران ها و مراکز خرید است. این شهر همچنین محل بسیاری از جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی است.

اگر به دنبال یک شهر با تاریخ و فرهنگ غنی، سواحل زیبا و مناظر دیدنی هستید، فاماگوستا مقصدی عالی برای شماست.

یک روستا در قبرس شمالی

روستای Troodos

 این روستای زیبا در منطقه Troodos واقع شده است و مناظر دیدنی دارد. این روستا همچنین محل برخی از مهمترین جاذبه های گردشگری در قبرس شمالی از جمله کلیسای Archangelos Michael و کلیسای Panagia tou Araka است.

روستای Karpaz

 این روستای زیبا در انتهای شمالی قبرس شمالی واقع شده است و مناظر دیدنی دارد. این روستا همچنین محل برخی از مهمترین جاذبه های گردشگری در قبرس شمالی از جمله ساحل Karpaz و پارک ملی Karpaz است.

منطقه Troodos

این منطقه کوهستانی در مرکز قبرس شمالی واقع شده است و مناظر دیدنی دارد. این منطقه همچنین محل برخی از مهمترین جاذبه های گردشگری و مکان دیدنی در در قبرس شمالی از جمله صومعه Bellapais و روستای Troodos است.

سواحل دیدنی در قبرس شمالی

ساحل Karpaz: این ساحل یکی از زیباترین سواحل در قبرس شمالی است و به دلیل سواحل شنی و آب های کم عمقش برای خانواده ها مناسب است.

ساحل Kyrenia: این ساحل یکی از محبوب ترین سواحل در قبرس شمالی است و به دلیل آب های شفاف و شن های سفیدش شناخته شده است.

ساحل Famagusta: این ساحل یکی دیگر از سواحل محبوب در قبرس شمالی است و به دلیل سواحل شنی و آب های کم عمقش برای خانواده ها مناسب است.

قلعه های دیدنی در قبرس شمالی

قلعه Kyrenia

قلعه Famagusta: این قلعه قرون وسطایی در شهر Famagusta واقع شده است و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری در قبرس شمالی است. این قلعه در قرن 13 توسط بیزانس ها ساخته شد و بعداً توسط ونیزی ها و عثمانی ها مورد استفاده قرار گرفت.

قلعه Kyrenia: این قلعه قرون وسطایی در شهر Kyrenia واقع شده است و یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در قبرس شمالی است. این قلعه در قرن 12 توسط بیزانس ها ساخته شد و بعداً توسط ونیزی ها و عثمانی ها مورد استفاده قرار گرفت.

پارک های ملی در قبرس شمالی

پارک ملی Kyrenia: یکی دیگر از مکان های دیدنی در قبرس شمالی، پارک ملی در شهر Kyrenia واقع شده است و مناظر دیدنی دارد. این پارک همچنین محل برخی از مهمترین جاذبه های گردشگری در قبرس شمالی از جمله قلعه Kyrenia و ساحل Kyrenia است.

پارک ملی Karpaz: این پارک ملی در انتهای شمالی قبرس شمالی واقع شده است و مناظر دیدنی دارد. این پارک همچنین محل برخی از مهمترین جاذبه های گردشگری در قبرس شمالی از جمله ساحل Karpaz و روستای Karpaz است.

مساجد و کلیساها

مسجد Lala Mustafa

مسجد Lala Mustafa: این مسجد در شهر Famagusta واقع شده است و از مکان های بسیار دیدنی قبرس شمالی است که در ابتدا یک کلیسای جامع بود. این کلیسای جامع در قرن 14 توسط ونیزی ها ساخته شد و بعداً در قرن 16 توسط عثمانی ها به مسجد تبدیل شد.

صومعه Bellapais: این صومعه در شهر Kyrenia واقع شده است و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری در قبرس شمالی است. این صومعه در قرن 13 توسط بیزانس ها ساخته شد و بعداً توسط ونیزی ها و عثمانی ها مورد استفاده قرار گرفت.

کلیسای Archangelos Michael: این کلیسای زیبا در روستای Troodos واقع شده است و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری در قبرس شمالی است. این کلیسا در قرن 15 توسط ونیزی ها ساخته شد و دارای نقاشی های دیواری زیبا است.

کلیسای Panagia tou Araka: این کلیسای زیبا در روستای Troodos واقع شده است و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری در قبرس شمالی است. این کلیسا در قرن 13 توسط بیزانس ها ساخته شد و دارای نقاشی های دیواری زیبا است.

سخن آخر

اینها تنها برخی از مکان های جذاب، توریستی و دیدنی در قبرس شمالی هستند. این جزیره مکانی عالی برای تعطیلات است و چیزی برای همه دارد.

مقالات مرتبط:

مزایای زندگی در قبرس شمالی

معرفی بهترین شهرهای قبرس شمالی برای زندگی + مزایا و معایب

تجربه زندگی در قبرس شمالی + لیست هزینه ها

اسکله شهری زیبا در قبرس شمالی – Iskele

فاماگوستا شهری با زندگی شبانه

گیرنه الماسی در مدیترانه

امتیاز post