سرمایه گذاری در قبرس شمالی
شرایط، مزایا و معایب

سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی با توجه به حجم سرمایه و نوع تجارت و خواسته شما می تواند بسیار ایده آل باشد.

رشد اقتصادی قبرس شمالی به علت نو پا بودن و جمعیت کم آن، به همراه شرایط مالیاتی بسیار مناسب و پایین آن، فرصتی مناسب جهت سرمایه گذاری در اختیار می گذارد.

رشد اقتصادی قبرس شمالی به علت نو پا بودن و جمعیت کم آن، به همراه شرایط مالیاتی بسیار مناسب و پایین آن، فرصتی مناسب جهت سرمایه گذاری در اختیار می گذارد.

با سرمایه گذاری در قبرس شمالی اقامت دائم این کشور را برای خود و خانواده‌تان اخذ خواهید کرد و زندگی و تحصیل آزادانه در قبرس برای شما میسر خواهد شد. شرکت های مالی، نمایشگاه خودرو، ساخت و ساز واحدهای مسکونی، داروخانه، رستوران، کافه و یا اجاره خودرو، نمونه هایی از مواردی می باشد که سرمایه گذاران خارجی در آن‌ها حضور دارند. حوزه مورد علاقه و برنامه خود برای سرمایه گذاری را با کارشناسان آسمان قبرس ( CyprusSky ) مطرح کنید تا بهترین راه برای قرار گرفتن در مسیر درست را به شما نشان دهند.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

قبرس را بی شک می توان جواهری در قلب مدیترانه نامید،جزیره ای آرام ، امن با طبیعتی زیبا و دست نخورده و مردمی دوست داشتنی و گرم.

شما برای سرمایه گذاری آینده خود شاید به دلایل بیشتری نیاز نداشته باشید اما ما به شما می گوییم که چرا نیاز به سرمایه گذاری در قبرس شمالی دارید :

بیایید با جزییات بیشتری زندگی روزمره در قبرس شمالی را مرور کنیم ؛ با آمار شروع می کنیم :

قبرس شمالی به عنوان بخشی از جزیره قبرس از نظر جمعیت شاید به اندازه ی یکی از مناطق استانبول باشد.

با نگاهی به وضعیت ترک های قبرس منصفانه ست که بگوییم شاید با شرایط موجود نرخ برابری لیر ترک با دیگر ارزها وضعیت مثل سابق نیست و هزینه زندگی به نسبت بالا رفته اما این ‌هزینه ها برای مهاجران مقرون به صرفه تر شده و استقبال سرمایه گذاران از وضعیت موجود بیشتر شده که قطعا پتانسیل بالای دانشگاه های قبرس شمالی که ضرفیت ۱۰۰۰۰۰ نفری را ارائه می کنند در این مورد بی تاثیر نبوده ، کافی ست محبوبیت هتل ها و کازینو های قبرس شمالی را نیز به آن اضافه کنیم تا نگاهی عمیق تر به اندیشه سرمایه گذاران در قبرس شمالی داشته باشیم.

بر اساس مشاهدات ما ، پرس و جو در مورد شرایط اخذ گذرنامه و ویزای قبرس شمالی افزایش چشمگیری داشته و به عبارت دیگر تعداد سرمایه گذارانی که به دلیل شیوع و شروع همه گیری به دنبال اطلاعاتی برای انتقال سرمایه و زندگی خود به این جزیره هستند بیشتر شده است .

راه های سرمایه گذاری

-سرمایه گذاری ملکی :

خرید و فروش املاک و مستغلات در قبرس شمالی با پوند انگلیس انجام می شود که همین امر به تنهایی مورد توجه سرمایه گذاران بوده که اگر قیمت مناسب ، امکانات رفاهی و نیاز تجربه زندگی در آپارتمان ها و ویلاهای مدرن را نیز به آن اضافه کنید شاید راحت تر به این نتیجه برسید که قبرس شمالی می تواند سرزمین رویاهای شما باشد.

-سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت :

قبرس شمالی همواره پذیرای کار آفرینان و از حامیان سر سخت آنان بوده تا جایی که عموما افرادی که برای اولین بار حضور در در قبرس شمالی را تجربه می کنند در می یابند که با توجه به بکر بودن شرایط و بازار کار در این جزیره می توانند به راحتی ایده های خود را تبدیل به تجارتی سود آور بکنند.

اولین کاری که برای ثبت شرکت باید انجام دهید تحقیق درباره چگونگی انجام آن است. در نگاه اول این روش ساده به نظر می رسد که می تواند به طور مشابه در هر نقطه از جهان پس از پرداخت هزینه های موجود برای مراحل تاسیس انجام شود اما با این حال بسیار مهم است که قبل از فکر کردن به تاسیس یک شرکت از فردی متخصص در این امور و تجارت مد نظر خود که آگاهی کافی از شرایط موجود در قبرس شمالی را داراست مشورت بگیرید.

تاسیس شرکت ها در قبرس شمالی توسط دفاتر مشاوره های مالی انجام می شود که همین دفاتر تحت نظارت نهادی مرکزی به همین عنوان است.

 

پاسپورت و اخذ شهروندی قبرس شمالی :

سوالی که اغلب توسط بسیاری از بازدید کنندگان و با سرمایه گذاران در قبرس شمالی مطرح می‌شود به قطع موضوع اخذ تابعیت است.طبیعتا وقتی ملکی در خارج از کشور می خرید و با در اینترنت در مورد آن جست و جو میکنید به این فکر می کنید که چگونه می توانید شهروند آن کشور شوید.

همانطور که قبلا نیز گفته شد قبرس از سال ۱۹۷۴ به لحاظ سیاسی به دو قسمت تقسیم شده است.

شمال تحت کنترل جمهوری ترک قبرس شمالی و جنوب به عنوان جمهوری قبرس در سطح جهانی شناخته شده است و با توجه به این تقسیم بندی وضعیت شهروندی هر کدام نیز متفاوت است.

شهروندی قبرس شمالی که توسط ترکیه به رسمیت شناخته شده است در حال حاضر شاید مزیتی در سطح بین الملل ایجاد نکند اما با این حال از نظر ایجاد یک تجارت،سرمایه گذاری و داشتن زندگی راحت تر در کشور مهم است.

مانند هر کشوری قبرس شمالی نیز رویه ها و رویکرد های متفاوتی برای افراد محلی و خارجی در نظر گرفته است که مسلما یک فرد خارجی هزینه بیشتری برای تاسیس یک شرکت متقبل می شود، به همین دلیل است که بسیاری از سرمایه گذاران ترجیح می دهند به سرعت شهروند قبرس شمالی شوند.

 

شما به ۳ روش می‌توانید تابعیت قبرس شمالی را داشته باشید

-ازدواج :

با گذشت ۳ سال از ازدواج با یک شهروند قبرس شمالی شما این ‌حق را خواهید داشت تا برای اخذ شهروندی اقدام کنید.

-اقامت دائم و اجازه کار :

شما حق دارید با اجازه کار و حضور بی وقفه ۱۰ ساله و یا مجوز تجاری اجازه اقامت برای این مدت برای اخذ شهروندی درخواست دهید.

-شهروندی استثنایی :

شورای وزیران حق دارد به اتباع بیگانه برای خدمات برجسته به قبرس شمالی در زمینه های علمی،ورزشی،سیاسی و فرهنگی تابعیت اعطا کند.

 

تفاوت پاسپورت و شهروندی در قبرس شمالی و جنوبی :

عضویت قبرس جنوبی در اتحادیه اروپا پس از سال ۲۰۰۴ ارزش قابل توجهی به پاسپورت این کشور اضافه کرد. به خصوص در سال های اخیر اخذ تابعیت قبرس جنوبی در میان شهروندان و سرمایه گذاران از چین و روسیه با چشم انداز تبدیل شدن به یک شهروند اتحادیه اروپا محبوبیت چشم گیری داشته است.

به مدت محدودی سرمایه گذاران می توانستند با وارد کردن حداقل ۲ میلیون یورو سرمایه به این کشور گذرنامه طلایی دریافت کنند که به دارندگان این اجازه را می داد تا در کنار اقامت در این کشور بتوانند بدون نیاز به ویزا در سرتاسر اروپا رفت و آمد کنند که به دلیل ضعف های مستمر و سو استفاده از شرایط موجود در این برنامه(پاسپورت طلایی) که در ابتدا مشوقی برای سرمایه گذاری در جنوب محسوب می شد این برنامه را به حالت تعلیق در آورد.

 

راه های قانونی برای اخذ شهروندی قبرس جنوب 

طرح تابعیت بر اساس سنوات اقامت :

در صورت حضور و اقامت به مدت ۷ سال در قبرس جنوبی شما می توانید جزو متقاضیان شهروندی باشید.

تابعیت از طریق ازدواج :

همسران خارجی قبرسی هایی که ۳ سال از ازدواج و دو سال اقامتشان در قبرس می گذرد می توانند برای اخذ شهروندی درخواست دهند

 

شهروندی بر اساس برنامه سرمایه گذاری :

دولت قبرس به عنوان بخشی از سیاست های خود برای جذب سرمایه گذاری خارجی این فرصت را به سرمایه گذاران می دهد تا با سرمایه گذاری از ۲ میلیون یورو برای خود و خانواده پاسپورت دریافت کنند که این برنامه فعلا به حالت تعلیق در آمده است .

با سرمایه گذاری در قبرس شمالی اقامت دائم این کشور را برای خود و خانواده‌تان اخذ خواهید کرد و زندگی و تحصیل آزادانه در قبرس برای شما میسر خواهد شد. شرکت های مالی، نمایشگاه خودرو، ساخت و ساز واحدهای مسکونی، داروخانه، رستوران، کافه و یا اجاره خودرو، نمونه هایی از مواردی می باشد که سرمایه گذاران خارجی در آن‌ها حضور دارند. حوزه مورد علاقه و برنامه خود برای سرمایه گذاری را با کارشناسان آسمان قبرس ( Cyprus Sky ) مطرح کنید تا بهترین راه برای قرار گرفتن در مسیر درست را به شما نشان دهند.
با ما تماس بگیرید
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .