خرید ملک ، آپارتمان و خانه در قبرس شمالی
با مناسب ترین قیمت ها

آنچه باید در مورد خرید ملک و خانه و قیمت آن در قبرس شمالی بدانید

خرید ملک ، خانه و یا آپارتمان در قبرس شمالی و همینطور ساخت و ساز در این کشور رشد چشم گیری دارد و بر همین اساس شرکت “آسمان قبرس” خدمات گسترده ای در جهت انتخاب ملک و خانه مناسب و سرمایه گذاری در حوزه املاک به خریداران و سرمایه گذارن محترم ایرانی ارائه میدهد.
در ادامه اطلاعات مناسبی در مورد قبرس شمالی و نحوه خرید ملک و سرمایه گذاری در این کشور در اختیار شما قرار خواهیم داد که برای ایرانیان عزیز چه در داخل و چه خارج کشور مفید خواهد بود.

مهمترین عناوین

آیا خرید ملک در قبرس شمالی و سرمایه گذاری در این کشور امنیت کافی دارد؟

خرید ملک در قبرس شمالی و سرمایه گذاری در این کشور بسیار مورد توجه ایرانیان و شهروندان اروپایی است زیرا امنیت بالا، مالیات بسیار پایین، عدم ورود در مسائل سیاسی و سهولت در قوانین اقامتی برای مهاجرپذیری بالای این کشور، به علت جمعیت اندک بومیان، باعث رشد اقتصادی بالای قبرس شمالی و در نهایت استقبال سرمایه گذاران از کشورهایی مانند سوئد، آلمان، روسیه، ترکیه، انگلستان و خاورمیانه شده است.  

امروزه، قبرس شمالی بهشت سرمایه گذاران و خانواده‌ها برای سرمایه گذاری، خرید خانه ، زندگی و تحصیل فرزندان به حساب می‌آید.

امن ترین کشورهای دنیا - منبع FBI

امن ترین کشورهای دنیا – منبع FBI

آشنایی با نحوه خرید ملک در قبرس شمالی

یکی از پر طرفدارترین و معروف‌ترین مکان‌ها برای خرید ملک در کل دنیا، سواحل دریای مدیترانه در قبرس شمالی هستند، به صورتی که مجله‌ی اقتصادی فوربز آمریکا، برای خرید ملک ، قبرس شمالی  را پیشنهاد کرده است.

برخی از افراد، فقط برای گذران تعطیلات به این جزیره‌ی زیبا و رویایی سفر می‌کنند و برخی دیگر، تمایل دارند مدت زمانی بیشتر از زندگی خود را در این فضا بگذرانند.

بنابراین، نسبت به اینکه هدف از مهاجرت افراد چیست، لازم است که اطلاعات کافی درباره‌ی شرایط خرید ملک ویا خانه در قبرس شمالی، قوانین، قیمت‌ها، امکانات و … بدست آورند.

برای خرید خانه در قبرس شمالی مانند ایران یا هر کشور دیگری، دانستن قوانین و شرایط اخذ سند، از اهمیت بالایی برخوردار است در ادامه به بررسی این قوانین و شرایط خواهیم پرداخت.

 

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی 

شرایط مهم و اصلی خرید ملک در قبرس شمالی عبارتند از:

 • سن قانونی برای خریدار
 • پاسپورت
 • هزینه خرید خانه (حداقل 90 هزار پوند)
 • عدم سوء سابقه کیفری و ابتلا به بیماری های واگیردار
شرایط خرید خانه و ملک در قبرس شمالی

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

در ادامه به بررسی هریک از شرایط خرید خانه در قبرس خواهیم پرداخت:

سن قانونی برای خریدار 

 برای خرید ملک  در این کشور، سن قانونی  مهم نیست، اما برای فروش ملک، افراد باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند یا شخصی با وکالت قانونی از طرف آنها، ملک را به فروش برساند. 

هزینه خرید ملک (حداقل 90 هزار پوند)  

 هزینه خرید خانه در قبرس شمالی به عوامل مختلفی مانند موقعیت مکانی، نوع ملک و امکانات آن بستگی دارد. به طور کلی، قیمت ملک از 90 هزار پوند شروع می شود 

عدم سوء سابقه کیفری و ابتلا به بیماری های واگیردار

برای خرید ملک در قبرس شمالی، نیاز به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه از ایران است. علاوه بر عدم سوء پیشینه، داشتن گواهی سلامت پزشکی نیز از شرایط خرید ملک در قبرس است. این گواهی باید نشان دهد که فرد متقاضی بیماری‌های واگیردار یا مقاربتی مانند HIV ، هپاتیت و … ندارد. در قبرس، مسائل بهداشتی بسیار مهم تلقی می‌شود. به همین دلیل، دولت قبرس شمالی برای اعطای اقامت به متقاضیان از جمله خریداران ملک، داشتن گواهی سلامت پزشکی را ضروری می‌داند. 

 

در واقع همانطور که می بینید خرید خانه در این کشور نیاز به شرایط خاص یا ویژه ای ندارد.

یک خبر خوب برای سرمایه‌گذارانی که قصد سرمایه گذاری در قبرس شمالی را دارند این است که قوانین نظارتی دولت قبرس شمالی برای حمایت از شما می باشد. 

نکته‌ای مهم: اگر ملک و یا خانه مورد نظر شما، متعلق به فردی غیرقبرسی و یا ترک باشد، محدودیتی در متراژ  ملک انتخابی وجود ندارد.

نکته: اگر فرد خریدار در هر کشوری، سابقه‌ کیفری داشته باشد، اجازه‌ی خرید ملک در قبرس شمالی را نخواهد داشت. 

مهاجرت از طریق خرید ملک

یکی از راه‌های ساده و ایمن برای مهاجرت که در سراسر جهان و از جمله قبرس شمالی رایج است، مهاجرت به یک کشور دیگر با خرید ملک است. با خرید خانه، شما به عنوان یک سرمایه‌گذار در کشور مورد نظر شناخته می‌شوید، که این کار به شما و خانواده‌تان کمک می‌کند تا به راحتی اقامت بگیرید.

قبرس شمالی در سال های اخیر یکی از کشورهای برتر جهان برای جذب سرمایه‌گذار شناخته شده است. سرمایه گذاران بسیاری ار اروپا و ایران این بازار را بسیار جذاب دیده و اقدام به خرید خانه و انواع سرمایه گذاری های دیگر کرده اند.

در زیر چند دلیل برای اینکه چرا قبرس شمالی در این لیست قرار دارد، شرح داده شده است:

یکی از دلایل، امنیت بالای قبرس شمالی است. نرخ جرم و جنایت در قبرس شمالی بسیار پایین است و خانواده‌ها، به‌خصوص زنان و کودکان، از حفاظت حقوقی بالایی برخوردارند. قبرس شمالی یکی از پنج کشور امن جهان است.

دلیل دیگر، قیمت نسبتاً پایین املاک و مستغلات در قبرس شمالی است. به عنوان مثال، با مقدار پولی که می‌توانید یک آپارتمان در ایتالیا بخرید، می‌توانید در قبرس شمالی 6 آپارتمان خریداری کنید.

یک موضوع دیگر که می‌توان به آن اشاره کرد، ارزش افزایشی املاک در قبرس شمالی است که این سود بین 5% تا 15% در سال است. با این روش، شما واقعاً یک ملک برای زندگی دارید و پولی برای اجاره خانه خرج نمی‌کنید، همچنین سرمایه‌ی اولیه‌تان به پوند انگلیس تبدیل شده و سود سالیانه‌ای به ارزش املاک شما افزوده می‌شود که با توجه به بالا بودن و افزایش نرخ ارز در ایران، این سرمایه گذاری بسیار ارزشمند خواهد بود.

بیشتر بخوانید:  اقامت قبرس شمالی با خرید ملک 

آمار خرید ملک در قبرس شمالی در سال 2023 چگونه است؟

بر اساس آمارها، تعداد افرادی که به سرمایه گذاری در زمینه‌ی خرید ملک در قبرس شمالی در سال 2023 روی آورده‌‌اند، رو به افزایش است.

از مهم‌ترین دلایل آن می‌توان به پیشرفت روز افزون این کشور در صنایع مختلف گردشگری و همچنین رونق اقتصادی و … اشاره کرد.

همچنین به دلیل خرید، فروش و اجاره‌ خانه در قبرس شمالی با پوند انگلستان، این مورد یک سرمایه گذاری درآمدزا برای خریداران است.

قبرس شمالی بر خلاف کشورهای اروپایی هیچ محدودیت برای ایرانیانی که در این کشور ملک خریداری کرده اند برای افتتاح حساب بانکی قائل نشده است.

 

با خرید خانه و ملک در قبرس شمالی سند تک برگ دریافت خواهید کرد

عقد قرارداد و دریافت سند تک برگ

برای خرید ملک در قبرس شمالی چه مدارکی لازم است؟

برای خرید خانه در قبرس شمالی فقط اصل گذرنامه (پاسپورت) مورد نیاز است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت مجوز خرید ملک در قبرس شمالی به صورت زیر است

 • فرم اطلاعات شخصی
 • نامه‌ی ارائه شده برای درخواست به وزارت کشور قبرس شمالی
 • کپی سند مالکیت
 • ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه (از ایران یا کشوری که در آن زندگی می کنید)

مراحل خرید خانه در قبرس شمالی

به طور خلاصه مراحل خرید ملک در قبرس به صورت زیر است:

 • انتخاب ملک و خانه
 • پرداخت برای رزرو ملک و تنظیم قرارداد
 • پرداخت 30 درصد از قیمت کلی ملک
 • انجام امور اقامتی 
 • پرداخت اقساط بلند مدت و بدون بهره

در ادامه به بررسی هریک از مراحل خرید خانه در قبرس می پردازیم:

انتخاب ملک  

ملک و یا خانه ای که قصد خریداری آن را در قبرس شمالی دارید ،با توجه به شرایط مالی و پروژه ای که انتخاب کرده اید، می تواند متفاوت باشد. در مرحله اول، با کمک مشاورین ما چندین پروژه به شما پیشنهاد می شوند که با توجه به شرایط مالی شما از نظر قیمت، موقعیت مکانی، امکانات و … مناسب باشند.  بعد از آن، شرایط اقامت رایگان ۳ شب و ۴ روز جهت بازدید از پروژه ها توسط شرکت آسمان قبرس برای شما مهیا می‌شود تا از نزدیک پروژه ها را بازدید کنید و تصمیم نهایی خود را برایجهت خرید ملک در این کشور بگیرید. 

پرداخت برای رزرو ملک و تنظیم قرارداد 

 شما می توانید برای خرید خانه در قبرس با پرداخت مبلغی خانه ی مورد نظر خود را رزرو نمایید. این مبلغ با توجه به پروژه و شرکت سازنده می‌تواند متفاوت باشد که به طور مستقیم به حساب شرکت سازنده واریز خواهد شد. پیش پرداخت ، نوعی ضمانت برای خریدار است که مالکیت ملک را برای شما تضمین می‌کند و به فروشنده اجازه نمی‌دهد ملک را به شخص دیگری بفروشد.

پرداخت 30 درصد از قیمت ملک

اگر قصد دارید خانه مورد نظر خود را بصورت اقساطی خریداری کنید می توانید 30 درصد قیمت ملک را پرداخت نمایید و برای اخذ اقامت اقدام کنید و مابقی مبلغ را بصورت اقساط بدون بهره پرداخت کنید. که البته مدت اقساط در پروژه های مختلف متفاوت است. 

انجام امور اقامتی  

 شرکت “آسمان قبرس” ، در انجام تمام مراحل و امور اقامتی، در کنار شما خواهد بود. قراداد دیگری به صورت متمم با شما امضا خواهد شد که در آن ضمانت خواهیم داد که تمامی مراحل اداری و اقامتی شما پس از خرید خانه را به طور کامل انجام خواهیم داد. این مراحل شامل موارد زیر است: باز کردن حساب بانکی، ثبت نام فرزندانتان در مدارس، ثبت نام در دانشگاه و گرفتن بورسیه تحصیلی، تجهیز کردن خانه و غیره که نیاز به راهنمایی و مشاوره دارند. 

پرداخت اقساط بلند مدت و بدون بهره 

خرید ملک در قبرس شمالی با پرداخت اقساط بلند مدت امکان پذیر است. در این نوع خرید، اقساط از 6 ماه تا 10 سال است. در صورتی که خریدارنیاز داشته باشد مابقی مبلغ را از ایران پرداخت کند، شرکت آسمان قبرس زمینه ی حواله ی این مبلغ را از ایران به حساب شرکت سازنده در قبرس شمالی فراهم می کند. 

نکته‌ی مهم: با دریافت رسید مبلغی که بابت رزرو ملک و یا خانه پرداخت کرده‌اید، از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

پس از خرید ملک، بر طبق شرایط کمپانی که ملک را از آن خریداری کرده‌اید، پرداخت مابقی مبلغ ملک، قسط بندی شده و در زمان مقرر پرداخت اقساط بدون بهره آغاز می‌شود.

 

 اطلاعات کاملتر: مراحل خرید ملک در قبرس شمالی + قوانین و شرایط

جهت آشنایی با نمونه قرارداد خرید خانه مقاله زیر را مطالعه نمایید:

نمونه قرارداد خرید ملک و خانه در قبرس شمالی

مراحل خرید ملک و خانه در قبرس شمالی

اینفوگرافیک مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

قیمت خرید خانه در قبرس شمالی چقدر است؟

قیمت ملک در قبرس شمالی در سه شهر گیرنه، فاماگوستا و نیکوزیا بر اساس پوند انگلیس به صورت زیر است:

 • خانه یک خواب در گیرنه : 85,000 پوند
 • خانه یک خواب در فاماگوستا : 75,000 پوند
 • خانه یک خواب در نیکوزیا : 60,000 پوند
 • خانه دو خواب در گیرنه : 145,000 پوند
 • خانه دو خواب در فاماگوستا :120,000 پوند
 • خانه دو خواب در نیکوزیا : 110,000 پوند
 • خانه سه خواب در گیرنه : 175,000 پوند
 • خانه سه خواب در فاماگوستا : 140,000 پوند
 • خانه سه خواب در نیکوزیا : 120,000 پوند

(قیمت‌های مذکور به پوند انگلیس و حدودی می‌باشند.)

لازم به ذکر است که معمولا سوئیت یا همان استدیو ها جزو ارزانترین خانه ها در قبرس شمالی به حساب می آیند که البته با توجه به نوع و محل پروژه می توانند قیمت های متفاوتی داشته باشند.

قیمت خانه در اسکله (لانگ بیچ) قبرس شمالی

قیمت خانه در اسکله قبرس شمالی به صورت زیر است:

 • قیمت استودیو: 90 هزار پوند
 • قیمت آپارتمان یک خواب: 120 هزار پوند
 • قیمت آپارتمان دو خواب: 160 هزار پوند
 • قیمت ویلا: 250 هزار پوند

قیمت خانه در قبرس شمالی به پول ایران چقدر است؟

هزینه خرید ملک در قبرس شمالی به پول ایران، حداقل 6 میلیارد تومان معادل 90 هزار پوند است که البته قابلیت پرداخت بصورت اقساطی با 30 درصد پیش پرداخت و مابقی بصورت اقساط بلند مدت و بدون بهره وجود دارد.

در واقع شما با پرداخت 2 میلیارد تومن موفق به خرید خانه در قبرس شمالی و اخذ اقامت در این کشور خواهید شد و مابقی قیمت خانه را بصورت اقساط بلند مدت و بدون بهره پرداخت خواهید کرد. لازم به ذکر است که معمولا با این مبلغ می توان ارزان ترین خانه یعنی همان استدیو را در قبرس شمالی خریداری نمود.

خرید اقساطی خانه در قبرس شمالی

در قبرس شمالی شما میتوانید با حداقل پرداخت 30% مبلغ ملک، خانه مورد نظر خود را خریداری کرده و باقیمانده مبلغ را بصورت اقساطی و بدون بهره پرداخت کنید و در نتیجه صاحب خانه شوید و اقامت قبرس شمالی را دریافت کنید.

به عنوان مثال، شما می توانید با پرداخت 24,000 پوند از 80,000 پوند مالک یک آپارتمان شوید و همینطور با پرداخت 54000 پوند از 180000 پوند، موفق به خرید یک ویلا در قبرش شمالی شوید.

بیشتر بخوانید: خرید اقساطی ملک و خانه در قبرس شمالی

شرایط خرید اقساطی ملک در قبرس شمالی

در ادامه شرایط خرید اقساطی خانه در قبرس ذکر شده است:

 • 30 درصد پیش پرداخت
 •  اقساط را در مدت 80 ماه و بدون بهره پرداخت کنید
 • تنفس در پرداخت
 • نحوه پرداخت اقساط: یصورت 2 ماه، 3 ماه ویا حتی 6 ماه

هزینه های جانبی خرید ملک در قبرس شمالی چگونه و چقدر است؟

برخی از هزینه های جانبی خرید ملک و یا خانه در قبرس شمالی عبارتند از:

 • هزینه ابطال تمبر در اداره ثبت زمین
 • هزینه مالیات در زمان تحویل سند
 • هزینه انتقال سند از فروشنده به خریدار در زمان ثبت قرارداد
 • هزینه انشعابات که بسته به پروژه تا قبل از زمان تحویل کلید پرداخت خواهد شد

میزان رشد قیمت ملک در قبرس شمالی در سال 2023

در مناطق مختلف این کشور، قیمت‌های متفاوتی برای املاک ارائه شده که در بین آنها بیشترین رشد را منطقه‌ی لانگ بیچ داشته است.

انتخاب محل پروژه، آینده، کیفیت ساخت، لوکیشن، منظره‌ی بنا، متراژ و زمان تحویل در افزایش قیمت ملک، تاثیرگذار می باشد. 

با توجه به آمارها، قیمت‌ ملک در لانگ بیچ از سال 2018 تا 2023 ، حدود 4 برابر افزایش پیدا کرده است. در رتبه‌های بعد، گیرنه، نیکوزیا و ماگوسا افزایش قیمت ملک داشته‌اند.

رشد قیمت ملک در قبرس شمالی از سال 2018 تا سال 2023

 

خرید خانه ارزان قیمت در قبرس شمالی

باید در نظر داشت که خرید ملک ارزان در قبرس شمالی مانند استدیو (سوئیت) هم مزایا و هم معایب خود را دارد. بزرگترین مزیت ها، قیمت مناسب و کم و هزینه نگهداری پایین هستند.

در شهرهایی چون فاماگوستا، اسکله، لفکه و گوزل یورت، همچنین روستاهای دیگر قبرس، ملک‌های با قیمت مناسب فراوانی وجود دارد. اگرچه در بعضی از مناطق قیمت‌ها پایین است، اما باید انتظار یک رشد قیمت چشمگیر را نداشته باشید.

با توجه به هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی، بسیاری تصمیم به خرید ملک و شروع یک زندگی جدید در این کشور گرفته‌اند یا به عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری به آن نگاه می‌کنند.

با توجه به اطلاعات فوق و نیازها و انتظارات شما، تصمیم‌گیری برای شما آسان‌تر می‌شود. هدف ما ارائه اطلاعات دقیق و صادقانه به شما برای خرید ملک در قبرس شمالی است تا در آینده با هیچ مشکلی مواجه نشوید.

در مورد انواع سند ملکی در قبرس شمالی بیشتر بدانید

به طور کلی 4 نوع سند ملکی در قبرس شمالی وجود دارد. البته در سال 2021 دولت این کشور اعلام کرد که اسناد املاک در قبرس شمالی، تنها با نام سند ملی جمهوری قبرس شمالی، ارائه می‌شود اما همچنان سایر نام‌های اسناد، معتبر هستند.

در ادامه به بررسی انواع اسناد ملکی در قبرس شمالی و اعتبار آن‌ها می‌پردازیم:

 1. سند ترک
 2. سند معاوضه
 3. سند خارجی
 4. سند اجاره (سرقفلی)

سند ترک

این اسناد متعلق به املاک و مستغلاتی می‌باشند، که از ابتدا صاحبان ترک داشته‌اند. خرید ملک با این سند برای خریدار بلامانع بوده و مالکیتی قطعی و قابل واگذاری موروثی به خریدار می‌دهد. ضمن اینکه خریدار با داشتن چنین ملکی قادر به دریافت اقامت قبرس شمالی خواهد بود.

از آنجایی که تعداد املاک موجود در قبرس شمالی، با سند ترک اندک است، معمولا قیمت بالاتری نسبت به سایر اسناد دارند.

سند معاوضه (اکسچنج)

سند معاوضه، به سندی گفته می‌شود که پس از جداییِ دو قبرس، بین صاحبان قبلی معاوضه شده باشند. این سند در مقایسه با سند ترک به یک شکل و اندازه ارزش قانونی دارد. خرید املاکی با این سند برای خریدار بلامانع بوده و مالکیتی قطعی و قابل واگذاری موروثی به خریدار می‌دهد. 

ضمن اینکه خریدار با داشتن چنین ملکی قادر به دریافت اقامت قبرس شمالی می‌باشد. به همین دلیل اکثر زمین‌ها و املاک در قبرس شمالی سند معاوضه‌ای دارند.

سند تخصیصی (تحصیص)

به سندهایی اطلاق می شود که دولت جمهوری قبرس شمالی پس از سال 1983 با تایید عدم وجود مدعی برای آنها سند تکبرگ صادر کرد.

تا پایان سال 2010 اقبالی برای دادوستد این ملک ها به علت عدم شناخت کافی ازین سندها وجود نداشت. با مرور زمان و عدم بروز هرگونه مشکل حقوقی این سندها به مانند سندهای ترک و معاوضه جایگاه خود را در بازار خرید و فروش ملک پیدا کردند و حتی موسسات مالی و بانکهای موجود در قبرس شمالی برای پرداخت وام و تسهیلات به مانند دو سند نامبرده برای این نوع سند ارزش و اعتبار قائل شدند.

سند‌ اجاره یا سرقفلی

املاکی که تحت حاکمیت دولت و یا اداره‌ی اوقاف قبرس شمالی باشد، دارای چنین سندی هستند. شما قادر به اجاره‌ی آن‌ها برای 49 تا 99 سال می‌باشید.  خرید و فروش این املاک، فقط برای سرمایه گذاری در ساخت هتل یا مراکز بزرگ تجاری توصیه می‌شود.

این نوع اسناد برای خرید خانه و یا ملک در قبرس به هیچ عنوان توصیه نمی‌شوند، مشاوران ما در آسمان قبرس با شناخت کامل از این موضوع، شما را از خرید ملک با این گونه اسناد برحذر می دارند. 

لازم به ذکر است که در هنگام خرید و ثبت سند، اداره‌ی ثبت اسناد قبرس شمالی، صحت و نوع سند را به شما اعلام می‌دارد.

10 مزیت خرید ملک در قبرس شمالی

چند مورد از مزایای خرید ملک و خانه در قبرس شمالی

همانطور که در مقاله 21 مزیت خرید ملک در قبرس شمالی اشاره کردیم، خرید خانه در قبرس شمالی نوعی سرمایه گذاری محسوب می‌شود. به همبن دلیل این سرمایه گذاری بر اساس هدف شما از انجام آن می‌تواند مزایای متفاوتی داشته باشد. به طور مثال شخصی که با هدف تحصیل در قبرس شمالی، ملکی را خریداری کرده، مزایای مربوط به تحصیل برای ایشان در اولویت قرار دارد.

10 مزیت ویژه خرید ملک در قبرس شمالی بطور خلاصه عبارتند از:

 • خرید و فروش خانه با پوند انگلیس
 • دریافت اقامت
 • پرداخت اقساطی بهای ملک
 • مالیات پایین
 • ارزش افزوده بالا
 • دریافت سند تک برگ
 • روند اداری آسان خرید خانه
 • تنوع بالا خانه ها
 • قیمت مناست
 • مالکیت عرصه و اعیان

ما در ادامه به بررسی مزایای کلی خرید ملک و یا خانه در قبرس شمالی، و همچنین مزایای همراهی شما با مجموعه‌ی “آسمان قبرس” می‌پردازیم:

خرید ملک در قبرس شمالی با معتبرترین واحد پولی دنیا 

با توجه به اینکه خرید و فروش خانه و یا ملک  قبرس شمالی با واحد پولی پوند انگلستان که یکی از با ثبات ترین ارزها در برابر نوسانات بازار ارز و تورم است، صورت می‌گیرد.

در نتیجه خانه ایی که با ارز پوند در این کشور خریداری شده است، برای فروش هم با پوند معامله خواهد شد. بنابراین برای اجاره هم شما از مستاجر پوند دریافت خواهید کرد.

این مزیت باعث شده که تحت هر شرایطی شما درآمد بالایی از این خرید ملک در قبرس شمالی کسب کنید.

دریافت اقامت با پرداخت تنها 30 درصد قیمت ملک

طبق قوانین قبرس شمالی شما با پرداخت 30 درصد قیمت خانه‌ی خود، اقامت قبرس شمالی را دریافت خواهید کرد.  این فرصتی بی‌نظیر برای ایرانیان عزیز و کسانیست که با بودجه‌ای محدود، قصد مهاجرت به این کشور زیبا و مدیترانه‌ای را دارند.

بیشتر بخوانید:  شرایط دریافت اقامت و مهاجرت به قبرس شمالی

شرایط پرداخت فوق العاده

پرداخت نقدی یا اقساطی در خرید خانه در قبرس. هرکدام که برای شما مناسب‌ تر باشد، به سادگی برایتان میسر خواهیم کرد.  اقساط بدون بهره تا 10 سال و پرداخت نقدی تنها 30 درصدِ قیمت پروژه، از بهترین آفرهایی است که برای شما فراهم خواهیم کرد.

ارزش افزوده خرید ملک در قبرس شمالی

رشد ارزش افزوده در پروژه‌های مناسب و در مناطق جذاب و توریستی قبرس، آینده‌ای روشن را برای سرمایه‌ی شما و خانه ای که خریداری کرده اید رقم خواهد زد.

تور بازدید پروژه

تورهای چند روزه برای بازدید و خرید از پروژه های جذاب و متنوع، توسط شرکت سرمایه گذاری “آسمان قبرس”، به شما امنیت خاطر کافی برای خرید ملک دلخواه و سرمایه‌گذاری درست و مطمئن را برای آینده‌ی خود و عزیزانتان خواهد داد.

خدمات رایگان برای خرید ملک در قبرس شمالی

از دیگر مزایای سرمایه‌گذاری و خرید ملک در قبرس شمالی، مشاوره‌ی رایگان و انجام امور اقامت و مهاجرتی توسط آسمان قبرس . است.

خدمات رایگان شرکت “آسمان قبرس” به خریداران خانه و سرمایه گذاران در قبرس شمالی

 • مشاوره رایگان تلفنی قبل از حضور خریدار
 • ارسال فایل های مناسب خریدار
 • انتخاب واحد و تشریح مسائل حقوقی و قانونی خرید ملک
 • انجام امور مالی و انتقال (حواله) پول از ایران یا سایر کشورها برای خرید ملک ویا خانه
 • فراهم کردن شرایط حضور مشتری برای کامل کردن پرداخت و یا بازدید از پروژه ها
 • اقامت رایگان برای بازدیدکنندگان و خریداران ملک
 • انجام تمام روال اداری و حقوقی جهت خرید ملک با کادر مجرب
 • گشت شهری رایگان
 • افتتاح حساب بانکی
 • انجام امور ثبت نام فرزندان در مدارس
 • اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های معتبر قبرس به همراه بورسیه

جهت دریافت مشاوره جامع و رایگان با ما تماس بگیرید.

دریافت سند قطعی و تک برگ

قبرس شمالی یکی از معدود کشورهایی است که پس از خرید ملک، سند تک برگ قطعی به شما خواهد داد. 

با داشتن سند تک برگ قطعی، مالکیت شما بر عرصه و اعیان ملک مورد نظر به صورت رسمی تایید و اعلام می‌شود.  همینطور با داشتن این سند، امکان به ارث بردن ملک پس از فوت شخص، توسط ورثه، وجود خواهد داشت. 

تمامی مراحل انتقال از طریق وصیت نامه و یا ارث بردن از این سند برای خریدار خارجی و قبرسی به یک صورت و بر اساس قوانین قبرس شمالی انجام می‌پذیرد.

قیمت مناسب

املاک در قبرس شمالی به نسبت دیگر کشورهای اروپایی حوزه‌ی دریای مدیترانه و یا حتی کلان شهرهای ایران، قیمت بسیار مناسب‌تری دارد.

سادگی روند اداری خرید خانه در قبرس شمالی

برای خرید ملک در قبرس شمالی، نیازی به طی کردن مراحل دشوار و پیچیده نیست. برنامه ریزی‌های مقامات کشوری به صورتی بوده که علاوه بر تضمین امنیت سرمایه‌ی سرمایه گذاران، انجام معاملات برای ایشان ساده و به دور از پیچیدگی‌های اداری باشد.

تنوع بالای ملک و خانه ها

در قبرس شمالی، تنوع نوع، متراژ و … در بین املاک بسیار زیاد است. بنابراین با بودجه‌ها مختلف امکان خرید خانه‌ مورد علاقه‌تان وجود خواهد داشت. با توجه به اینکه ایرانیان و هم وطنان عزیز سلایق متفاوتی در انتخاب محل ملک دارند و بعضی به دریا و بعضی به جنگل و کوه علاقه مند هستند، تنوع خانه ها در شهرهای مختلف قبرس این تنوع سلایق را به خوبی پوشش می دهد.

⇐ مشاهده خانه های آماده فروش

بیشتر بخوانید: خرید و اجاره خانه در قبرس شمالی ارزان تر است یا ترکیه؟

مالیات بسیار پایین

مالیات بر املاک در قبرس شمالی به طور کلی پایین تر از مالیات بر املاک در سایر کشورهای اروپایی است. مالیات در قبرس شمالی برای ملک های مسکونی 5٪ از ارزش ملک است.

بیشتر بخوانید:

مالیات ملک در قبرس شمالی

وجود امکانات رفاهی

پروژه‌هایی که در قبرس شمالی ساخته می‌شوند، عموما دارای امکانات رفاهی زیادی مانند، استخر، سینما، فروشگاه، باشگاه بدنسازی، پارک بازی کودکان، رستوران و … هستند.

بررسی جامع تر مزایای خرید ملک در قبرس شمالی: 20 مزیت خرید ملک در قبرس شمالی

بیشتر بخوانید: مزایای زندگی در قبرس شمالی

خرید ویلا در قبرس شمالی

خرید ویلا در قبرس شمالی فرصتی استثنایی برای کسانی که به دنبال سرمایه‌گذاری هوشمندانه و در عین حال لذت‌ بخش هستند. قبرس با مناظر طبیعی زیبا و آب و هوای خوشایند، زمینه‌ساز یک زندگی راحت و لوکس می‌شود. ویژگی‌های فرهنگی و تاریخی این جزیره جلوه‌ای ویژه به تجربه زندگی در آن می‌بخشد. از طرفی، با توجه به رونق گردشگری و افزایش تقاضای مسکن در این منطقه، سرمایه‌گذاری در ویلاهای قبرس می‌تواند بازدهی بالایی داشته باشد. بنابراین، نه تنها شما از سرمایه‌گذاری پرسود خود در این کشور بهره‌مند می‌شوید، بلکه فرصتی برای بهره‌برداری از زندگی در محیطی آرام و دلپذیر نیز پیدا می‌کنید.

معایب خرید ملک در قبرس شمالی چیست؟

بسیاری از افراد چه ایرانی و چه غیر ایرانی به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از قبرس شمالی، تصویری درست و واقعی از این بهشت اغوا کننده، ندارند. البته همین دلیل، ممکن است باعث مناسب بودن قیمت‌های این جزیره برای خرید خانه و سرمایه‌گذاری باشد. این موضوع برای شما امکانی را فراهم می‌کند تا سهمی در آینده‌ی روشن این کشور داشته باشید.

در ادامه به برخی از معایب خرید ملک در قبرس شمالی اشاره می‌کنیم:

شرکت ها و کارشناسان بدون مجوز

ما اکیدا توصیه میکنیم برای خرید خانه در قبرس شمالی با مشاورین مالی و حقوقی مسلط به بازار مسکن و شرایط حقوقی آن مشورت نمایید تا به دلیل عدم آشنایی با قوانین، خرید ملک و سرمایه گذازی خود را با چالش مواجه نکنید.

مشاورین آسمان قبرس یا سالها تجربه در بازار مسکن قبرس شمالی بطور رایگان اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

با ما تماس بگیرید.

خرید آنلاین

خرید ملک در قبرس شمالی بصورت آنلاین ممکن است مشکلاتی مانند عدم صداقت و عدم ارائه اطلاعات دقیقی به وجود آید. بنابراین با شرکتهای معتبر و دارای مجوز فعالیت در قبرس شمالی ارتباط بگیرید و یا ترجیحا به صورت حضوری اقدام به خرید ملک و خانه کنید.

سایت خرید و فروش خانه در قبرس شمالی

تعداد خانه های آماده‌ی خرید و سکونت در قبرس شمالی رو به افزایش است و در این میان برخی افراد به دلایل مختلف تمایل به فروش یا تعویض ملک خود دارند. شرکت آسمان قبرس قصد دارد تا وب سایت و سرویسی تخصصی برای خرید و فروش املاک در قبرس راه‌اندازی کند. این وب سایت به افرادی که مایل به فروش ملک خود هستند، این امکان را می‌دهد که جزئیات ملک خود را ثبت کنند تا خریداران مستقیماً با آن‌ها تماس بگیرند و اقدام به خرید ویا فروش خانه مورد نظر خود نمایند.

بهترین شهرها برای خرید خانه در قبرس شمالی کدامند؟

سه منطقه‌ی گیرنه، فاماگوستا و اسکله پررونق‌ترین و بهترین شهرهای مورد نظر سرمایه‌گذاران بومی و خارجی برای خرید ملک می‌باشند.  مجاورت این مناطق با ساحل دریای مدیترانه، علت اصلی این استقبال است. در ادامه به بررسی ویژگی ها و جاذبه های دیدنی آن ها خواهیم پرداخت.

شهرهای دیدنی قبرس شمالی

گیرنه

kyrenia - گیرنه

kyrenia – گیرنه

گیرنه شهری در شمال قبرس و پایتخت توریستی این کشور، با داشتن ده‌ها هتل لوکس،کازینوهای پنج ستاره مانند مریت (Merit) و بندری زیبا برای توریست‌ها و بازرگانان، شهری مناسب می‌باشد. 

سواحل گیرنه پوشش مرجانی و صخره ای دارند به همین علت جلوه ای چشم نواز از خود به نمایش میگذارد.

با توجه به این موارد گیرنه میتوانید شهر مناسبی برای خرید ملک در قبرس شمالی باشد.

برای استفاده از سواحل ماسه ای و شنی در گیرنه استفاده از پلاژهای خصوصی یا سواحل اختصاصی هتل ها گزینه مناسبی خواهد بود.

بیشتر در مورد گیرنه بخوانید: گیرنه الماسی در مدیترانه

فاماگوستا

فاماگوستا

فاماگوستا

فاماگوستا، پایتخت تحصیلی و آکادمیک قبرس است. وجود دانشگاه بین‌المللی مدیترانه‌ی شرقی، با بیش از 25 هزار دانشجو، از 101 کشور دنیا و داشتن اساتیدی از 35 کشور، این دانشگاه را به بهترین دانشگاه این شهر مبدل ساخته است.

شهر فاماگوستا، با داشتن جاذبه‌های تاریخی و سواحل ماسه‌ای، شهری مناسب برای دانشجویان و خانواده‌های آن‌ها، برای ساختن آینده‌ای روشن، برای فرزندانشان در یکی از معتبرترین دانشگاه‌های دنیا است.  ارزانی این شهر مزیتی برای زندگی دانشجویی به حساب می‌آید. حضور دانشجویان سبب شده است که اجاره و خرید خانه در این شهر رونق زیادی داشته باشد و پتانسیل زیادی جهت سرمایه گذاری در بخش املاک دارد.

بیشتر در مورد فاماگوستا بخوانید: فاماگوستا شهری با زندگی شبانه

لفکه

لفکه شهری در شمال قبرس است که در ساحل غربی جزیره واقع شده است. این شهر در استان گوزل یورت قرار دارد. لفکه یک شهر تاریخی است و دارای آثار تاریخی متعددی از جمله وونی پالاس متعلق به هخامنشیان، سولیس متعلق به رومیان و پیری عثمان پاشا است. 

لفکه همچنین دارای چندین موزه از جمله موزه لفکه و موزه تاریخ طبیعی است. لفکه یک مقصد گردشگری محبوب است و دارای چندین هتل، رستوران و کافه است. 

این شهر نیز به دلیل حضور پر رنگ گردشگران و همینطور دانشجویان در زمینه خرید و فروش ملک بسیار فعال و پر رونق است.

اسکله

منطقه‌ی اسکله، در فاصله‌ی 15 دقیقه‌ای با شهر فاماگوستا و 45 دقیقه‌ای با شهر گیرنه و در مجاورت سواحل زیبای ماسه‌ایِ مدیترانه، یکی از جذاب‌ترین مناطق قبرس شمالی، برای سرمایه گذاری و خرید ملک و خانه است.

اگر اطلاعات بیشتری در مورد اسکله می خواهید این مقاله را بخوانید: اسکله شهری زیبا در قبرس شمالی

اسکله، منطقه مورد علاقه گردشگران

ساحل زیبای اسکله در قبرس شمالی

قوانین این منطقه مبنی بر عمومی بودن سواحل و خط ساحلی آن، در نقاط زیادی از اسکله، باعث حفظ زیباییِ این منطقه شده است. 

به همین دلیل، سالانه جهان‌گردان زیادی از کشورهای اسکاندیناوی، شمال اروپا و روسیه، برای خرید و یا اجاره‌ی خانه به این منطقه کوچ کرده‌اند. منطقه‌ی اسکله در حال حاضر به بورس خرید و فروش ملک و ساخت و ساز در قبرس شمالی مبدل شده است.  رشد سالیانه‌ی قیمت در این منطقه بین 5 تا 15 درصد است.

علاوه بر این، استقبال جهان‌گردان برای اقامت در این منطقه، به شما این شانس را می‌دهد، تا با اجاره دادن خانه‌ی خود به صورت سالیانه، 10 درصد از قیمت خانه تان را از این راه بدست آورید در نتیجه شهر اسکله جهت خرید ملک و سرمایه گذاری از طریق آن بشدت توصیه می شود.

مطالب مرتبط:

معرفی بهترین شهرهای قبرس شمالی برای زندگی + مزایا و معایب

آشنایی با شهرها و نقاط مختلف قبرس شمالی

 

خرید ملک در قبرس شمالی بهتر است یا قبرس جنوبی؟

 • مقایسه قیمت ملک در قبرس جنوبی با قبرس شمالی

قیمت املاک در قبرس شمالی به طور قابل توجهی کمتر از قیمت املاک در جنوب قبرس است. این تفاوت قیمت به دلیل چندین عامل است، از جمله بحران مالی 2013 که در جنوب قبرس رخ داد و قیمت املاک را به شدت کاهش داد. همچنین، عرضه املاک در قبرس شمالی بیشتر از جنوب قبرس است، که باعث کاهش قیمت می شود.

 • شرایط پرداخت در قبرس شمالی و جنوبی چگونه است؟

توسعه دهندگان املاک در شمال قبرس شرایط پرداخت راحت تری را برای خرید ملک ارائه می دهند. در حالی که توسعه دهندگان املاک در جنوب قبرس به دلیل بحران مالی گذشته، بیشتر به خرید نقدی ملک تمایل دارند، توسعه دهندگان املاک در قبرس شمالی شرایط پرداخت اقساطی را برای پیش خرید پروژه های جدید در حال ساخت ارائه می دهند. این شرایط پرداخت اقساطی می تواند تا 10 سال باشد و می تواند به شما کمک کند تا ملک مورد نظر خود را با هزینه کمتری خریداری کنید.

 • امکانات قبرس جنوبی در مقایسه با قبرس شمالی

قبرس شمالی از نظر امکانات و زیرساخت ها در حال توسعه است. بسیاری از شهرهای قبرس شمالی دارای امکانات مدرن مانند بیمارستان ها، مدارس، مراکز خرید و غیره هستند. همچنین، شمال قبرس به دلیل آب و هوای معتدل و مناظر زیبا، یک مقصد گردشگری محبوب است.

 • سرمایه گذاری در قبرس شمالی بهتر است یا جنوبی؟

قبرس شمالی به یک مقصد محبوب برای سرمایه گذاری املاک تبدیل شده است. این به دلیل عواملی مانند قیمت پایین املاک، شرایط پرداخت آسان و چشم انداز رشد قیمت املاک است. از این رو اگر به دنبال سرمایه گذاری در املاک هستید، شمال قبرس یک گزینه عالی است.

مطالب مرتبط:

قبرس شمالی بهتر است یا قبرس جنوبی؟

مشاوره رایگان برای خرید ملک در قبرس شمالی

بودجه نقدی شما چقدر است؟

چه نوع اقساطی مناسب شماست؟

سرمایه گذاری ویا اقامت؟

سوالات متداول در مورد قیمت و خرید ملک در قبرس شمالی

خرید خانه در قبرس شمالی برای چه سطح درآمدی امکان پذیر می باشد؟

تنوع پروژه های مسکونی با متراژهای متفاوت و امکانات بالا هر خانواده ایی را کاندید خرید خانه در قبرس خواهد کرد.

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی چیست؟

مزایایی از قبیل اقامت برای خریدار و خانواده ایشان، بیمه درمانی رایگان، تحصیل رایگان و سرمایه گذاری به پوند انگلستان تنها قسمتی از این مزایا می باشد.

آیا با خرید ملک، اقامت قبرس رو خواهیم داشت؟

با خرید ملک به خریدار و همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ایشان اقامت داده می شود.

آیا امکان خرید خانه بصورت اقساطی در قبرس شمالی وجود دارد؟

چرا که نه! در بسیاری از پروژه ها با پرداخت ۲۵ تا ۵۰ درصد از قیمت کل خانه قادر به پرداخت باقی مبلغ با اقساط ۳۶ تا ۱۲۰ ماه خواهید بود. در بسیاری موارد با صفر درصد بهره بانکی

سوالات شما در مورد قبرس شمالی

آیا قبرس شمالی برای زندگی خانوادگی مناسب می باشد؟
امنیت بالای قبرس در کنار رفاه مردم این کشور می تواند برای هر خانواده ای دلیلی مناسب برای مهاجرت به قبرس باشد، بی علت نیست اگر قبرس در فهرست پنج کشور امن دنیا قرار گرفته است.
شرایط اخذ ویزا برای ورود به قبرس شمالی چگونه می باشد؟
برای ورود به قبرس به صورت توریستی نیازی به اخذ ویزا نخواهید داشت.  برای داشتن اقامت طولانی تر، از طریق اقامت دانشجویی، خرید خانه و ثبت شرکت و یا اشتغال میسر خواهد بود.
آیا با خرید یک خانه در قبرس شمالی، تمامی اعضای خانواده شامل اقامت خواهند شد؟
آری، با خرید خانه یک زوج به همراه فرزندان قادر به دریافت اقامت می باشند
سند خانه خریداری شده در قبرس شمالی در تملک خریدار خواهد بود یا در اجاره ۹۹ ساله؟
سند خانه در زمان تسویه کامل خریدار با فروشنده، به نام فرد خریدار خواهد شد و فارغ از ملیت و مسائل سیاسی می باشد
آیا برای قرار داد و خرید خانه تحقیق و مشاوره مورد نیاز خواهد بود؟
قطعا!!! کارشناسان آسمان قبرس در تمامی این مراحل با شما بوده و وکلای مجرب تمامی قراردادها و جزئیات فروش را در اختیار شما خواهند گذاشت. نسخه ترجمه شده قراردادها به فارسی در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا با آگاهی کامل نسبت به تک تک بندهای قرارداد خانه خود را خریداری کنید.
هزینه لازم برای مشاوره و انجام امور اخذ اقامت قبرس شمالی چگونه خواهد بود؟
برای اخذ اقامت همراه بودن فردی مسلط به پروسه ها و آگاه به زبان ترکی ضروری خواهد بود، این خدمات از سوی آسمان قبرس بصورت رایگان برای شما انجام می گیرد.
چه نوع سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی مناسب خواهد بود؟
مشاوره درست و هدفمندِ آسمان قبرس، راه درست و مناسب را پیش روی شما قرار خواهد داد.

خانه دلخواه خود را با مشخصات کامل جستجو کنید

21

Arix Villas

اتاق خواب
3
برای فروش, خرید اقساطی

با ما تماس بگیرید

10

Virgo Villas

اتاق خواب
3
برای فروش, خرید اقساطی

با ما تماس بگیرید

آخرین مقالات در مورد قبرس شمالی

با ما تماس بگیرید
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .